KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 14613300
nr 1461 3300
Einar Persson
(1918-2006), Sverige
Etsning, Signerad, numrerad 4/40, daterad -59, Ölhall. Bildmått: 21x37, yttermått inklusive ram: 46x61 cm
Einar Persson, svensk bildkonstnär född 1918, död 2006.
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
måndag 18 april 2022
kl 19:17:02
14/4 21:12:41